S.S.S.

Altungold.com üzerinden yapacağınız alışverişlerin dışında altın ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz. Altın transferi nasıl yapılır? Altın transferi nedir? Kredi kartı puanı ile altın alınabilir mi? ve daha birçok sorunuzu burada derledik.

Altun Puan Nedir?

Altun Puan, www.altungold.com internet sitemizde kullanılabilen potansiyel altını ifade eder. Müşteri altun puan satın aldığında müşteri hesabına satın alınan altun puan kadar bakiye yüklenir ve müşteri bunu dilediği zaman dilediği miktarda alışverişlerinden mahsup edebilir. Her 1 Altun Puan = 1 TL olarak hesap edilmektedir. Altun Puan'ı hesabınızda süresiz olarak tutabilir ve dilediğiniz anda altına çevirebilirsiniz. Altun Puan sadece www.altungold.com adresinden temin edebilir ve dönüştürülebilir. 

Altun Gold Rozetleri Neyi İfade Eder?

Müşteri sadakati programı kapsamında işlem hacminize göre belirlenen rozetlere sahip olabilirsiniz. Bronz, Gümüş ve Altın rozetlerimiz bulunmaktadır. Bu rozetlerin farklı indirim oranları bulunmaktadır. İndirimler her siparişinizde geçerli olacaktır. Herhangi bir süresi bulunmamaktadır. Bir rozet sahibi bir müşteri her işleminde ilgili rozetin ayrıcalıklarından faydalanacaktır.

Sitenizdeki Alışverişler İptal Edilebiliyor mu?

Altın fiyatlarının değişken özellikli olmasından dolayı İPTAL/İADE işlemi yapılamamaktadır.

Acil Durumlarda Size Nasıl Ulaşabiliriz?

www.altungold.com, müşteri memnuniyetine ayrıca özen göstermektedir. Bu nedenle Pazartesi-Cuma arası her türlü talep ve şikayetlerinizi Canlı Destek üzerinden ve 05541489058 numaralı WhatsApp İletişim Hattı'ndan iletebilirsiniz.

Sitenizde 3D Secure Olmadan Ödeme Yapılabilir mi?

Sitemizde 3D Secure olmadan ödeme yapılması mümkün değildir. 

Neden 3D Secure?

3D Secure ile yapılan işlemlerde kayıtlı cep telefonunuza doğrulama şifresi gönderilmektedir. Böylelikle çalıntı ve kart hırsızlığını engellemiş olursunuz. 3D Secure, internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş olan bir sistemdir.Visa ve MasterCard"ın geliştirdiği bu güvenli sanal alışveriş çözümü ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. 3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Böylelikle, yetkisiz kişilerin kartlarının internet ortamında kullanılması engellenmektedir.

Sitenizdeki Altın Fiyatları Güncel mi?

Sitemizdeki fiyatlarımız uluslar arası altın fiyatına paralel olarak periyodik olarak güncellenmektedir. Hafta sonları ise Cuma günü kapanış fiyatı geçerli olmaktadır. Pazar gecesi piyasa açıldığında sitemizdeki fiyatlar tekrardan güncellenmektedir. Olağanüstü koşullar haricinde sitemizdeki fiyatlara herhangi bir müdahale de bulunulmamaktadır. Marjlar (komisyonlar) sabittir, olağanüstü şartlar haricinde değiştirilmemektedir.

Banka Hesabına Altın Almak İstiyorum, Nasıl Yaparım?

Banka hesabınıza altın almanın en hızlı yolu ana sayfadaki “Bütçenize Göre Altın” arayüzüdür.
1-İlk olarak bütçenizi (altın almak istediğiniz miktarı) giriniz ve enter’a basınız.
2-Gram kutucuğunda ilgili tutar ile alabileceğiniz 24 ayar altın gramı belirecektir.
3-Banka kutucuğundan hangi banka hesabınıza altın transferini istediğinizi de seçerek ödeme ekranına geçiş yapabilirsiniz.

Altun Puan Almak İstiyorum, Nasıl Yaparım?

Altun Puan almanın en hızlı yolu ana sayfadaki “Altun Puan Al” arayüzüdür.
1-İlk olarak bütçenizi (almak istediğiniz miktarı) giriniz ve enter’a basınız.
2-Altun Puan kutucuğunda ilgili tutar ile alabileceğiniz altun puan miktarı belirecektir.
3-Sepete Ekle’ye tıklayarak direkt ödeme ekranına geçebilirsiniz.

Altını Fiziki Olarak Almak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Sitemizdeki “Sarrafiye”, “Gram Altın” ve “Takı” kategorilerinden yapacağınız alışverişleriniz kargo yolu ile tarafınıza gönderilmektedir. Kargolar sipariş verileceği gün saat 14:30’ya kadar aynı gün gönderilmektedir. Saat 14:30 sonrası verilen siparişleriniz ertesi iş günü tarafınıza kargolanacaktır.

Altın Fiyatı Nedir?

AltunGold.com ana sayfasında çeyrek altın fiyatı, gram altın fiyatı, 22 ayar altın fiyatı, yarım, tam ve ata lira altın fiyatların güncel halini görebilirsiniz. Burada yer alan altın fiyat bilgilerine dayanılarak, yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bununla beraber gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı Altun Gold Kıymetli Madenler Tic. Ltd. Şti. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Sitenizde Yapılan Alışverişlerden Puan Kazanılabiliyor mu?

Sitemizden kartınıza göre yapacağınız alışverişlerinizden chip para, maxi puan ve paraf para kazanabilirsiniz.

Sitenizde Geçerli Olan Kredi Kartı Puanları Hangileridir?

Sitemizde Garanti Bankası ve Garanti Bankası ile anlaşmalı olan (Deniz Bonus, Teb Bonus gibi) bonus puanlar ALTERNATİF BANK posu üzerinden kullanılmaktadır. Akbank chip paralar, İş Bankası maxi puanlar, Finansbank para puanlar ve Halk Bankası paraf puanlar geçerlidir. 

Sitenizde Hangi Bankaların Posları Mevcut?

www.altungold.com, İş Bankası, Halk Bankası, Alternatif Bank, Finansbank, Garanti Bankası, Anadolubank ve Akbank üye işyeridir. Aynı zamanda moka ödeme aracı kuruluşu ile de çalışmaktadır. 

Altun Puan Nakite Dönüşebilir mi?

Mevzuat gereği gerek altun puan gerekse sitemizden satın alınan diğer her ürünün nakit olarak teslim alınması mümkün değildir. Satın alınan altun puan yalnızca altın satın alırken kullanılmaktadır.

Altun Puanın Geçerlilik Süresi Var mıdır?

Sitemizden satın alınan altun puanların geçerlilik süresi konusunda kısıt yoktur. Müşteri dilediği zaman kullanabilmektedir.

Neden Altun Puan Satın Almalıyım?

Altun puan, müşteriye birden fazla kredi kartı ile altın alışverişi yapılacağı zaman fayda sağlar. Müşteri kredi kartlarındaki tutarlar ile altun puan satın alır, satın alınan altun puanlar daha sonra tek kalemde altına çevrilebilir.

Altun Puan, altın yatırımı yapmak isteyen fakat altın fiyatının yüksek olduğunu düşünen müşterilere fayda sağlar. Müşteri altına yatırım yapmayı düşündüğü tutarı altun puan alarak kesinleştirir ve altın fiyatı istediği fiyat seviyesine geldiğinde altun puanlarını altına çevirebilir.
Altun Puan, günü dolacak olan kredi kartı puanlarının realize edilmesi konusunda müşteriye fayda sağlar. Müşteri silinecek olan kredi kartı puanları ile altun puan satın alabilir. Böylelikle puanın silinme riski ortadan kalkar.

 

Altun Puanımı Nasıl Kullanabilirim?

Altun puanlarınızı ödeme esnasında “Sipariş Özeti” penceresinde yer alan “Kullanılacak Puanlar” kutucuğu üzerinden kullanabilirsiniz. Kullandığınız altun puan kadar miktar sipariş toplamınızdan düşecektir. Eğer kullandığınız altun puan sipariş tutarınızın tümünü karşılıyorsa puan kullanımınızı takiben siparişi direkt olarak tamamlayabilirsiniz. 

 

altun puan nasıl kullanılır

 

 

 

 

 

 

 

 

altun puan nasıl kullanılıraltun puan nasıl değerlendirilialtun puan nasıl kullanılır

Havale Eft Politikanız Nedir?

Hesabınızdaki altun puan havale-eft seçeneğine dahil olmayacaktır. Havale-eft saçilerek tamamlanan siparişlerden sonra 15 (onbeş) dakika içerisinde ilgili tutarın banka hesabımıza havale/eft yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde ilgili siparişler iptal edilecektir.

Kendi Hesabımdan Başkasının Altın Hesabına Transfer İsteyebilir miyim?

Altun Gold, öncelikli olarak müşteri hesabı ve müşterinin altın hesabının tutarlılığını kontrol eder. Ayrıca şirketce onaylanan müşteriler haricindeki işlemler için (02.07.2019 itibariyle) kart sahibi faktörü de gözetilecektir. İlgili tarih sonrası kayıt olan müşterilerin verecekleri altın transferi işlemlerinde transfer yalnızca kart sahibine yapılacaktır. Aksi durumda ilgili sipariş bekletilecek veya iptal edilecektir.

Her Siparişimde Altın Hesabımın IBAN Numarasını Girmem mi Gerekiyor?

Hayır. İlk kayıt olurken profilinizdeki “Garanti Bankası, Teb, Ziraat ve Halk Bankası Altın IBAN Numarası” kutucuklarına bir defaya mahsus IBAN numaralarınızı girmeniz yeterlidir. Siparişleriniz seçtiğiniz banka hesabınıza direkt olarak transfer edilecektir. 

Hesabım Çalındı, Altun Puanlarım Tehlikede mi?

Hayır. Altın transferi veya fiziki kargolama sizin adınıza yapılacağı için başka herhangi birisinin sizin hesabınıza zarar verme riski bulunmamaktadır. Altun Puan'larınız silinemez, aktarılamaz ve devredilemez. 

Siteniz Güvenli mi?

www.altungold.com aşağıdaki güvenlik önlemlerine sahiptir.;
• Hotlink Protection
• ModSecurity
• Sectigo EV SSL
• Norton Verification
• Leech Protection
• WOT ve Norton
• CloudFlare Güvenlik
• DDoS saldırı koruması
• TLS 1.2 & 1.3 Şifreleme
• PCI DSS
• HackerGuard
• NON-FTP ve SFP

Aynı zamanda uluslar arası geçerliliğe sahip olan Sectigo firması tarafından Rapor sunucu, alan adı, IP, portlar, yazılım, yazılımın kullandığı servisler, site, mail portları, SSL ve güvenlik duvarlarımız periyodik olarak detaylı taranmaktadır. Ayrıca müşterilerimize ait bilgiler anonim olmakla birlikte hiç bir kredi kartı bilgisi kayıdı tutulmaz.

Banka Hesabına Altın Havalesi Hangi Bankalara Yapılmaktadır?

Denizbank, Kuveyt Türk, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Garanti Bankası ve Akbank altın hesaplarına altın transfer işlemi gerçekleştirilmektedir. Altın hesaplarınıza ücretsiz olarak altın transferi yapılmaktadır. Altın transferi Pazartesi-Cuma arası 09:00-17:00 arası en geç 1 saat içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Günün Fırsatı Özel Koşullar

Günün Fırsat ürünleri liste fiyatları üzerinden yapılacak indirimlerle müşterilerimize özel fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Ürünlerin kampanyalı olmaları nedeniyle günün fırsatı ürünleri için "Altun Puan" kullanımı yapılamayacaktır. 

altın havale, altın transfer, elektronk altın

Altın Transfer

Siparişleriniz 1 saat
içerisinde hesabınızda.

hızlı kargo,hızlı sipariş,anında kargo,bir günve kargo,hızlı gönderim

Hızlı Gönderim

Siparişleriniz gönderimi, aynı gün yapılır.

orjinal ürün,sertifikalı ürün,garantili ürün

Sertifikalı

Ürünlerimiz sertifikalı ve
orjinaldir.

güvenli,güvenli alışveriş,3d secureli alışveriş

100% Güvenlik

256 bit şifreleme ve 3D secure
güvenlik sistemi ile tam güvenlik.

6noran Interactive E-ticaret, E-ticaret, 6nStore