S.S.S.

Altungold.com üzerinden yapacağınız alışverişlerin dışında altın ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz. Altın transferi nasıl yapılır? Altın transferi nedir? Kredi kartı puanı ile altın alınabilir mi? ve daha birçok sorunuzu burada derledik.

Altun Puan Nedir?

Altun Puan bir ödeme aracıdır. Kredi kartı/banka kartınızdan aktarmış olduğunuz puanlarınız Altungold.com üyeliğinize Altun Puan olarak aktarılır veya Altun Puan'ı direkt olarak satın alabilirsiniz. 1 Altun Puan = 1 TL'ye tekabül etmektedir. Altun Puanlarınızı kullanabilmenizin tek yolu bir Altın Havale siparişi vermektir ve bu Altın Havale siparişinin ödeme işlemi esnasında ödemeyi Altun Puanlar ile yapmanız gerekir. Altun Puanlarınızı fiziksel gönderimli altın ürünlerinin ödemesinde de kullanabilirsiniz.

Altun Puanlarınızı nasıl kullanacağınız hakkında detaylı bilgiye erişmek için: Altun Puan Kullanımı

Altun Gold Rozetleri Neyi İfade Eder?

Müşteri sadakati programı kapsamında işlem hacminize göre belirlenen rozetlere sahip olabilirsiniz. Bronz, Gümüş ve Altın rozetlerimiz bulunmaktadır. Bu rozetlerin farklı indirim oranları bulunmaktadır. İndirimler her siparişinizde geçerli olacaktır. Herhangi bir süresi bulunmamaktadır. Bir rozet sahibi bir müşteri her işleminde ilgili rozetin ayrıcalıklarından faydalanacaktır.

Altun Gold Ödül Rozetleri hakkında detaylı bilgi için: Ödül Rozetleri

Sitenizdeki Alışverişler İptal Edilebiliyor mu?

Altın fiyatlarının değişken özellikli olmasından dolayı İPTAL/İADE işlemi yapılamamaktadır.

Acil Durumlarda Size Nasıl Ulaşabiliriz?

www.altungold.com, müşteri memnuniyetine özen göstermektedir. Bu nedenle Pazartesi-Cuma arası her türlü talep ve şikayetlerinizi Canlı Destek üzerinden veya 05541489058 numaralı WhatsApp İletişim Hattı'ndan iletebilirsiniz.

Sitenizde 3D Secure Olmadan Ödeme Yapılabilir mi?

Altungold.com üzerinde gerçekleştirilen her alışveriş 3D Secure hizmeti sonrasında gerçekleşir ve 3D Secure olmadan ödeme yapılması mümkün değildir.

Neden 3D Secure?

3D Secure ile yapılan işlemlerde kayıtlı cep telefonunuza doğrulama şifresi gönderilmektedir. Böylelikle dolandırıcılık veya kredi kartı hırsızlığını engellemiş olursunuz. 3D Secure, internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş olan bir sistemdir. Visa ve MasterCard"ın geliştirdiği bu güvenli sanal alışveriş çözümü ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. 3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Böylelikle, yetkisiz kişilerin kartlarının internet ortamında kullanılması engellenmektedir.

Sitenizdeki Altın Fiyatları Güncel mi?

Altungold.com'daki ürün fiyatlarımız uluslararası altın fiyatına paralel bir şekilde periyodik olarak güncellenmektedir. Haftasonları ise Cuma günü kapanış fiyatı geçerli olmaktadır. Pazar gecesi piyasa açıldığında sitemizdeki fiyatlar tekrardan güncellenmektedir. Olağanüstü koşullar haricinde sitemizdeki fiyatlara herhangi bir müdahalede bulunulmamaktadır. Marjlar (komisyonlar) sabittir, olağanüstü şartlar haricinde değiştirilmemektedir.

Banka Hesabına Altın Almak İstiyorum, Nasıl Yaparım?

Banka hesabınıza altın almanın en hızlı yolu ana sayfadaki “Bütçenize Göre Altın” arayüzüdür.
1-İlk olarak bütçenizi (altın almak istediğiniz miktarı) giriniz ve enter’a basınız.
2-Gram kutucuğunda ilgili tutar ile alabileceğiniz 24 ayar altın gramı belirecektir.
3-Banka kutucuğundan hangi banka hesabınıza altın transferini istediğinizi de seçerek ödeme ekranına geçiş yapabilirsiniz.

Altun Puan Almak İstiyorum, Nasıl Yaparım?

Altun Puan almanın en hızlı yolu ana sayfadaki “Altun Puan Al” arayüzüdür.
1-İlk olarak bütçenizi (almak istediğiniz miktarı) giriniz ve enter’a basınız.
2-Altun Puan kutucuğunda ilgili tutar ile alabileceğiniz Altun Puan miktarını belirtecektir.
3-Sepete Ekle’ye tıklayarak direkt ödeme ekranına geçebilirsiniz.

Altını Fiziki Olarak Almak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Sitemizdeki “Sarrafiye”, “Gram Altın” ve “Nakit Fiyatlar” kategorilerinden yapacağınız alışverişleriniz kargo yolu ile tarafınıza gönderilmektedir. Kargolar sipariş verileceği gün saat 13:00'a kadar aynı gün gönderilmektedir. Saat 13:00 sonrası verilen siparişleriniz ertesi iş günü tarafınıza kargolanacaktır.

Altın Fiyatı Nedir?

Altungold.com ana sayfasında Çeyrek Altın fiyatı, Gram Altın fiyatı, Yarım Altın fiyatı, Tam Altın fiyatı veya Ata Lira altın fiyatlarının güncel halini görebilirsiniz. Burada yer alan altın fiyat bilgilerine dayanılarak, yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bununla beraber gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı Altun Gold Kıymetli Madenler TİC. LTD. ŞTİ. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Sitenizde Yapılan Alışverişlerden Puan Kazanılabiliyor mu?

Altungold.com üzerinden yapılan alışverişlerde bankanız kampanya yapması halinde Chip Para, Maxipuan, Paraf veya Bonus puan kazanabilirsiniz.

Sitenizde Geçerli Olan Kredi Kartı Puanları Hangileridir?

Altungold.com'da Garanti BBVA ve Garanti BBVA ile anlaşmalı olan (Deniz Bonus, TEB Bonus) gibi Bonus puanlar geçerlidir. Akbank Chip Paralar, İş Bankası Maxipuanlar ve Halk Bankası Paraf puanlar desteklenmektedir. 

Sitenizde Hangi Bankaların Posları Mevcut?

Altungold.com İş Bankası, Halk BankasıFinansbank, Garanti BBVA ve Akbank üye işyeridir.

Altun Puan Nakite Dönüşebilir mi?

Mevzuat gereği Altun Puan veya sitemizden satın alınan diğer her ürünün nakit olarak teslim alınması mümkün değildir. Satın alınan Altun Puan yalnızca bir Altın Havale siparişi verirken veya fiziki gönderimli altın ürünü satın alırken kullanılabilir.

Altun Puanın Geçerlilik Süresi Var mıdır?

Satın alınan Altun Puanların geçerlilik süresi konusunda herhangi bir kısıt yoktur. Müşteri dilediği zaman kullanabilir, depolayabilir ve istediği sürece saklayabilir.

Neden Altun Puan Satın Almalıyım?

Altun Puan, müşteriye birden fazla kredi kartı ile altın alışverişi yapılacağı zaman fayda sağlar. Müşteri kredi kartlarındaki tutarlar ile Altun Puan satın alır, satın alınan Altun Puanlar daha sonra tek kalemde altına çevrilebilir.

Altun Puan, altın yatırımı yapmak isteyen fakat altın fiyatının yüksek olduğunu düşünen müşterilere fayda sağlar. Müşteri altına yatırım yapmayı düşündüğü tutarı Altun Puan alarak kesinleştirir ve altın fiyatı istediği fiyat seviyesine geldiğinde Altun Puanlarını altına çevirebilir.
Altun Puan, günü dolacak olan kredi kartı puanlarının realize edilmesi konusunda müşteriye fayda sağlar. Müşteri silinecek olan kredi kartı puanları ile Altun Puan satın alabilir. Böylelikle puanın silinme riski ortadan kalkar.

 

Altun Puanımı Nasıl Kullanabilirim?

Altun Puanlarınızı nasıl kullanacağınız hakkında detaylı bilgiye erişmek için: Altun Puan Kullanımı

Havale Eft Politikanız Nedir?

Nakit Fiyatlar kategorisinden verilen bir siparişin ödeme işlemi en geç 15 dakika içerisinde, sipariş verirken seçmiş olduğunuz banka hesabımızın IBAN numarasına Havale/EFT yolu ile gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde ilgili sipariş için iptal işlemi uygulanır.

Kendi Üyeliğimden Başkasının Altın Hesabına Transfer İsteyebilir miyim?

Güvenlik Protokollerimiz gereğince Bir Altungold.com üyesi yalnızca kendi adına ait olan altın hesabına ve IBAN numarasına Altın Havale siparişi verebilir. Aksi takdirde bu amaçla verilen siparişler onaylanmaz ve ilgili sipariş için iptal/iade işlemi uygulanarak siparişi veren üyelik askıya alınır.

Her Siparişimde Altın Hesabımın IBAN Numarasını Girmem mi Gerekiyor?

İlk defa bir üyelik oluştururken Profilim kısmında Teslimat bilgilerinizdeki Kuveyt Türk, Garanti BBVA, Ziraat Bankası, Akbank, Denizbank ve Halkbank altın hesabı kutucuklarına altın hesabınızın IBAN numarasını kaydedebilirsiniz. Böylelikle her Altın Havale siparişinizde seçmiş olduğunuz bankanın IBAN numarası üyelik bilgilerinizde mevcut olacağından dolayı IBAN numaranızı ayrıca iletmenize gerek kalmaz.

Hesabım Çalındı, Altun Puanlarım Tehlikede mi?

Altın Havale veya fiziki altın siparişleri sizin adınıza yapılacağı için farklı herhangi birisinin sizin hesabınıza zarar verme riski bulunmamaktadır. Altun Puan'larınız silinemez, aktarılamaz ve devredilemez.

Siteniz Güvenli mi?

Altungold.com doğrudan Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı'na bağlıdır ve Ticaret Bakanlığı protokollerince işlem yapılır.

Altungold.com aşağıdaki güvenlik önlemlerine sahiptir:
• Hotlink Protection
• ModSecurity
• Sectigo EV SSL
• Norton Verification
• Leech Protection
• WOT ve Norton
• CloudFlare Güvenlik
• DDoS saldırı koruması
• TLS 1.2 & 1.3 Şifreleme
• PCI DSS
• HackerGuard
• NON-FTP ve SFP

Aynı zamanda uluslararası geçerliliğe sahip olan Sectigo firması tarafından Rapor sunucu, alan adı, IP, portlar, yazılım, yazılımın kullandığı servisler, site, e-posta portları, SSL ve güvenlik duvarlarımız periyodik olarak detaylı taranmaktadır. Buna ek olarak müşterilerimize ait bilgiler anonim olmakla birlikte hiçbir kredi kartı bilgisi kaydı tutulmaz.

Banka Hesabına Altın Havalesi Hangi Bankalara Yapılmaktadır?

Denizbank, Kuveyt Türk, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Garanti BBVA ve Akbank altın hesaplarına altın transfer işlemi gerçekleştirilmektedir. Altın hesaplarınıza ücretsiz olarak altın transferi yapılmaktadır. Altın transferi Pazartesi-Cuma arası 09:30-17:00 arası en geç 1 saat içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Günün Fırsatı Özel Koşullar

Günün Fırsatı ürünleri liste fiyatları üzerinden yapılacak indirimlerle müşterilerimize özel fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Ürünlerin kampanyalı olmaları nedeniyle Günün Fırsatı ürünleri için "Altun Puan" kullanımı yapılamayacaktır.

altın havale, altın transfer, elektronk altın

Altın Transfer

Siparişleriniz 1 saat
içerisinde hesabınızda.

hızlı kargo,hızlı sipariş,anında kargo,bir günve kargo,hızlı gönderim

Hızlı Gönderim

Siparişleriniz gönderimi, aynı gün yapılır.

orjinal ürün,sertifikalı ürün,garantili ürün

Sertifikalı

Ürünlerimiz sertifikalı ve
orjinaldir.

güvenli,güvenli alışveriş,3d secureli alışveriş

100% Güvenlik

256 bit şifreleme ve 3D secure
güvenlik sistemi ile tam güvenlik.

6noran Interactive E-ticaret, E-ticaret, 6nStore